Всесвітній день боротьби зі СНІДом

У Карпатському інституті підприємництва та Гуманітарно-економічному коледжі Університету «Україна» відбувся виховний захід до Дня боротьби зі СНІДОМ.

Студенти Карпатського інституту підприємництва та Гуманітарно-економічного коледжу заслухали інформацію про шляхи виникнення, історію походження та методи захисту від СНІД.

СНІД – це стадія ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) інфекції, при якій імунна система людини відмовляється захищати свого господаря і у нього розвиваються бактеріальні, грибкові, вірусні, протозойні інфекції та неінфекційні захворювання. Спочатку хвороба отримала неофіційну назву “хвороби чотирьох Г” – так як була виявлена у жителів або гостей Гаїті, гомосексуалів, гемофіліків та осіб, що вживали героїн.

Схожими симптомами володіють два віруси імунодефіциту, якими хворіють два види африканських мавп: звичайні шимпанзе і димчасті мангобеї. Цілком можливо, що вірус мутував і подолав міжвидовий бар’єр.

Передача ВІЛ може відбуватися через статеву близькість, переливання крові, використання заражених голок і шприців; між матір’ю і дитиною під час вагітності, пологів або при грудному вигодовуванні.

Вірус не передається при диханні, коли ви дихаєте одним повітрям із людиною, зараженою вірусом, при плаванні із хворою людиною в одному басейні і т. д. Вірус також не передається через кашель або чхання. Вірус імунодефіциту не може переноситися москітами та іншими комахами.

До теперішнього часу не створено вакцини проти ВІЛ, лікування ВІЛ-інфекції значно уповільнює перебіг хвороби, проте відомий тільки одиничний випадок повного лікування хвороби в результаті пересадки модифікованих стовбурових клітин.

За відсутності антиретровірусної терапії середня тривалість життя з ВІЛ-інфекцією складає від дев’яти до десяти років, середня тривалість життя на стадії СНІД становить близько дев’яти місяців.

Віруси СНІДу при кип’ятінні гинуть через 1 хв., але при цьому стійкі до сонячних променів і заморожування.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Вперше він був проголошений ВООЗ у 1988 році.